Pages: [1]
  Print  
Author Topic: (Projekt) Možná nekdy nekterá verze Evo modu?  (Read 1019 times)
Orilion
Moderátor
Člen
*****
Posts: 27


470117561
View Profile WWW Email
« on: February 02, 2012, 11:57:08 AM »

Jen jsem tak zkoušel udelat RP story k možné nekeré budoucí verzi Evo modu. Nejsou uvedené letopocty, bo to by se mohlo doplnit až ve finální fázi. Jo, zase je toho textu hodne, protože já neumím zkrátka scvrkávat hehe. Je to jen takový návrh, který jsem psal jen asi pres hodinku a pul, tak me hned neukamenujte Grin Až by se dodelalo Rusko a veškeré další infokarty... mohlo by se tohle treba u adminu ujat. Kdo ví... no ctete Smiley

Soustavy Jádra:

Snaha Federace o izolování se od ostatních kolonií se úplne nevyplnila podle plánu. Bylo vždy známo, že Federace si nenechá pouštet do svých soustav mnoho obchodních konvoju z ostatních kolonií, ale nyní když témer všechny konvoje obchodních frakcí Liberty a Bretonie odstavili u skokových bran do soustav Federace, udelali osudnou chybu. Obchodní frakce jako Deep Space Engineering, Universal Shipping i Ageira Technologies z Liberty si postežovali své vláde a stejne tak i Bretonia Mining & Manufacturing a Gateway Shipping z Bretonie. Tyto rozepre na hranicích a v poslední dobe i série incidentu mezi temito obchodními frakcemi a Federálními vojenskými složkami nakonec vyústili ve vyhlášení války mezi obema stranami. Není divu, protože Liberty si jak známo dlouhou dobu brousilo zuby na nerostné bohatství, kterým oplývají federacní soustavy. Na jedné strane tedy spojené síly Liberty a Bretonie a na druhé strane armáda Federace. Spojené síly se zatím behem války dostali hloubeji do soustavy Ural, kde nyní probíhají ostré boje, protože Federace nechce dopustit ztrátu svých težebních stanic Perm, Kurgan a Beresov. Federace se pokusila domluvit si pomoc u Rheinlandu, ale Rheinlandská vláda s politováním odmítla zapojení se do boju proti Liberty a Bretonii, z duvodu znovu probuzeného konfliktu s Gas Miners Guild v soustave Sigma-13 a jejich vrtkavými vztahy s Kusarským Impériem. No hodne se povídá, že Koncil Jednoty hrál také velkou roli v odmítnutí spojenectví mezi Rheinlandem a Federací.

Bretonia spolecne s Liberty tedy na bitevním poli proti Federaci mírne vyhrává, i když v posledních mesících narazili na tvrdý odpor Federacních vojenských sil a jejich postup soustavou Ural zamrzl u stanice Petropavlovsk. Avšak v Bretonském regionu se stalo neco nevídaného. Separatistické skupiny Gaians a Mollys pri trvání bitvy o Ural zaznamenali snížený výskyt vojenských flotil v soustavách Bretonie, což znamenalo jediné, možná jedinou šanci po dlouhých letech jak zasadit Bretonským vojenským silám bolestivý úder. V Dublinu se odehrála strhující bitva o bitevní lod Essex. Eskadry Greyhoundu a nekolik bombardéru Dragonhound zasadili Bretonské vláde úder na který se v Bretonii nezapomene. Bitevní lod Essex utrpela velmi vážné škody, eskadry Bretonské policie a Bretonských ozbrojených sil se stáhli z Dublinu do Nového Londýna a Mollys obsadili bitevní lod Essex. Následne byli také težební lode organizace Bretonia Mining & Manufacturing vyhnány za hranice Dublinu a Bretonia byla takto svržena do naprostého chaosu, protože Dublin byl pro Bretonskou vládu kvuli težebnímu poli zlata v této soustave nejvetším bohatstvím. Ve spojenecké smlouve s Liberty mají jasne zadáno, že z války proti Federaci nemužou odstoupit. Proto musí držet linii v Uralu a soustave Cortez, protože osud tohoto konfliktu nemají síly Liberty a Bretonie zdaleka ve své moci. Navíc bylo zaznamenáno i nekolik útoku stíhacích eskader Crimson Cossacks proti eskadrám spojených sil.
Mollys tedy dosáhli svého, vybojovali pro sebe nezávislost Dublinu, ale co bude dál? Nebudou si Mollys spolecne s Gaiany chtít ze zatím pomalu rozpadající se Bretonie utrhnout vetší kus? Zatím jsou ostatní soustavy jako Leeds, Nový Londýn, Cambridge a Manchester celkem dobre chráneny ozbrojenými složkami, ale i tak se obyvatelé Bretonie bojí a Bretonská vláda má co delat, aby si své obyvatele udržela ve své kolonii.
(Z tohoto by mohla vzniknout nejaká nová komodita jako „Bretonia Refugees“ ci neco podobného, dobre prodejná na ostatních domovských planetách.)

V Sigme-13 se probudil znovu konflikt známý z dob minulých jako 80-ti letá válka. Rheinlandská vláda, podporovaná vnitrními organizacemi Rheinlandu Daumann Heavy Construction, Republican Shippping a Kruger Minerals, si za vidinou vetšího bohatství touží podmanit rozlehlá plynová pole, z kterých dlouhou dobu profituje Gas Miners Guild pod záštitou Kusarské vlády. Zatím konflikt probíhá jednoznacne jen jako prestrelky stíhacích eskader mezi Gas Miners Guild a Rheinlandským Vojskem. Kusari pohrozilo Rheinlandu tím, že objeví-li se v soustave Sigma-13 byt jen jedna Rheinlandská flotila bitevních lodí, tak Kusarské Námorní Síly odpoví také svojí patricnou silou. Kvuli agresi Rheinlandu vuci Gas Miners Guild vyhlásila Kusarská vláda absolutní obchodní embargo mezi Kusari a Rheinlandem.
(Zde by museli FITC jako zástupci Rheinlandu, Allies a SNF jako zástupci Kusari souhlasit s tím, že pokud by se objevilo FITC obchodní plavidlo v soustavách Kusari a SNF nebo Allies obchodní plavidlo v soustavách Rheinlandu, došlo by vždy na výzvu od jedné ci druhé strany na vyhození nákladu. Pokud by se tak nestalo, muselo by vždy dojít na konflikt mezi obchodním plavidlem jedné strany a vyzývajícím plavidlem druhé strany.)

Aby toho nebylo málo, tak Rheinland sužuje strach po poslední iontové bouri, která se prehnala soustavou Bavaria a napáchala škody za nekolik miliard Sirius kreditu. Hlavní prícinou strachu Rheinlandanu je ale to, že Bavaria sousedí se soustavou Frontier Hostis, kde je zaznamenán obrovský výskyt Mechanoidu a Nomádu. Opravy bitevní lode Dusseldorf a její doprovodné flotily strážící prístupovou cestu ke skokové díre do rejdište mimozemských nájezdníku jsou v plném proudu. Využijí tohoto docasného oslabení mimozemské rasy a vtrhnou pres Bavarii do nitra Rheinlandu nebo budou stále, jak všichni doufáme, probíhat ve Frontier Hostis boje mezi Nomády a Mechanoidy a Rheinlandané stihnou opravy dokoncit vcas pred prípadnou invazí? To nikdo neví… . Vedci z Rheinlandu proto nervózne sledují výzkumné práce v okrajových Frontierech a modlí se, aby boje mezi Mechanoidy a Nomády nebyli hrány na lidskou rasu jen tak „na oko“.
(Vybral jsem Bavariu z toho duvodu, že tam nejsou vubec žádné infokarty. Proto by se nemuselo zasahovat již do stávajících infokaret, ale mužou se vytvorit infokarty prímo s návazností na iontovou bouri.)

Mimo Jádro:
   Co se týká svetu za vnitrním okrajem Jádra, tedy soustav Frontier a Hostis, zde stále panují ostré boje lidské rasy proti mimozemským nájezdníkum známým jako Mechanoidi a Nomádi. The Order spolecne se Zonery mají zatím situaci v huste obydlených Hostis soustavách jako je Kappa, Lambda a Gamma Hostis víceméne pod kontrolou. V soustave Gamma Hostis také stále velmi pomáhá s udržením nomádu na uzde inteligentní a velmi silne vyzbrojené uskupení Opic z planet Primus a Gammu. Nicméne v ostatních Hostis soustavách hrozí stále velmi velké nebezpecí od Nomádu. The Order spolecne se Zoners apelují na obchodní konvoje, že by se pri trasách do svých destinací v Hostis regionu meli radeji temto soustavám vyhnout. Poslední soustavou, kde se podarilo zajistit alespon trochu bezpecí pro prepravní cinnosti je Iota Hostis.

   Co se týká Frontier regionu, tam zatím panuje stále nejistota. Situaci tam stežuje výskyt jak Mechanoidu tak i Nomádu. Z laboratorí na výzkumných stanicích stále nepricházejí zprávy o nejakém zjištení neceho nového o Mechanoidech. Všichni hlavne doufají, že Nomádská rasa není nejak s Mechanoidy ve spojení a opravdu se jedná o dve odlišné rasy, každou s cílem plenit a získávat jen pro sebe. Stále se nedarí zajistit dostatecný prostor pro hlavní útok na Mechanoidskou Bránu. Odpor techto vetrelcu je porád velmi silný a obzvlášte stíhace Mechanoidu delají lidským silám ve Frontierech obrovské problémy. Na sestrelení jednoho Mechanoidského stíhace je stále zapotrebí více než jeden nebo dva stíhace naší technologie. Proto jsou výdaje na boj proti Mechanoidum tak velké a válecní velitelé stále nedokážou s jistotou ríci, jaký je pocet neprátelských jednotek v soustavách Frontier a už vubec ne, co se deje na druhé strane Mechanoidské Brány. Osud lidstva je tedy stále ve hvezdách. Nezbývá než jen doufat, že se vedcum Siria podarí z ukoristených Mechanoidských technologií vyrobit zbrane stejného úcinku a použít tak proti vetrelcum jejich vlastní medicínu, anebo že se podarí vyzkoumat nové, lepší, lidské technologie, které by lidstvo zbavilo strachu pred vetreci.
« Last Edit: February 02, 2012, 12:03:46 PM by Orilion » Logged

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to: